עוף אפוי – עובדות היסטוריות וטריוויה אחרת על עוף

עובדות היסטוריות מעניינות לעוף

הוא האמין כי העוף המודרני המשמש לבשר אפוי ומנות אחרות הוא צאצא מעוף הג'ונגל האדום. סוג זה של ציפור ביית לראשונה באזורים הצפוניים של הודו ודרום מזרח אסיה לפני יותר מ -4,000 שנה.

גם לפני כ -4,000 שנה בנו המצרים חממות גדולות מאוד העשויות לבנים. החממות יכלו להכיל עד 10,000 אפרוחים בכל פעם. בסביבות 600 לפני הספירה תיארו הבבלים עוף בגילופים שלהם.

במהלך ימי הביניים העוף היה הבשר הפופולרי ביותר. אנשים האמינו שהבשר קל יותר לעיכול.

בשנות השמונים, בשר חזה היווה 10% ממשקל העוף הכולל. בשנת 2007 מספר זה עלה ל -21%.

במהלך מלחמת העולם השנייה, צריכת העוף בארה"ב עלתה מכיוון שהייתה ירידה בזמינות בקר ועגל.

לכ -95% מהמסעדות בארה"ב יש עוף בתפריט. המנה הפופולרית ביותר היא עוף מטוגן, המהווה למעלה מ -50% ממנות העוף שהוזמנו בארה"ב.

בשנת 2003, מספר הקילוגרמים הממוצע שנצרך על ידי אמריקאי בשנה הוא 81.5 פאונד. בשנת 2007, המספר עלה ל -84.9 פאונד בשנה. Cornish ו- White Rock הם הגזעים הפופולריים ביותר לצריכה בארה"ב.

עוד טריוויה מעניינת על העוף

יש עובדים שנקראים סקס עוף. מה שתפקידם כרוך בהפרדה בין נקבה לגוזלים. לשם כך, סקס מחזיק אפרוח לנורה של 300 וואט כדי לבחון דפוסים חיצוניים. הנקבות נשמרות להטלת ביצים, בעוד הזכרים גדלים לצריכה. סקס מקצועי יכול לבדוק אלף אפרוחים לשעה עם דיוק של 98%. זה 8,000 אפרוחים ליום.

בשנת 2000, בסין הייתה אוכלוסיית התרנגולות הגדולה ביותר בעולם. כ -3.6 מיליארד מתוכם גרו בסין. האוכלוסייה הבאה בגודלה נמצאה בארה"ב, שם היו 1.7 מיליארד תרנגולות. אחריה הגיעו אינדונזיה (מיליארד), ברזיל (950 מיליון) ומקסיקו (476 מיליון).

גיינסוויל, ג'ורג'יה היא "בירת העוף בעולם". שם, אכילת הבשר במזלג נחשבת בלתי חוקית.

צבע עור העוף נע בין צהוב לצבע שמנת. צבע העור תלוי בסוג ההזנה שניתן לבעלי החיים.

אפשר להקפיא בשר עוף עד שנתיים וזה לא ישתנה בצבע או בטעם.

עוף אפוי הוא אחד המאכלים הקלים והבריאים מכל. כאשר הטמפרטורה הפנימית של בשר אפוי הגיעה ל -160 – 170 מעלות צלזיוס (כפי שנמדד על ידי מדחום בשר), היא נחשבת בטוחה לאכילה. הגוון הוורדרד של בשר אפוי נגרם על ידי המוגלובין ברקמות בשר שהפך לצבע יציב בחום.Source by D. More

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *