מתכוני חיות בר: דג פנצ'ים מעושן (Bluegill, Sunfish, Brim)

לרוב המתכונים שלי למשחק הבר יש קשר לגריל. אני גדול בלהבות ובעשן עץ בכל הנוגע לבישול. אם לא ניסית לעשן חלק מהדגים שאתה תופס, אז יש לך שטח קולינרי חדש לחקור. מה דעתכם על פנפיש מעושן?

שלבו מוט, סליל, קו, תיל ותול אדום עם מקום הדיג האהוב עליכם, ותעשו לעצמכם בלגן של דגים. נקו את הדג כרגיל (הסירו את הראש, הסנפירים והזנב), אך השאירו את העור והקשקשים במקומם. הסר את הסנפירים העליונים והתחתונים ממש עד לעמוד השדרה. כמו כן, הקפד לחתוך את העור בחלקו העליון והתחתון של הדג כך שהעור והקשקשים מכל צד של הדג לא יהיו מחוברים.

מה אתה צריך:

  • גריל פחם נקי עם משטח צלייה עליון ותקן סטנדרטי
  • בריקטים
  • שבבי עץ (mesquite או hickory)
  • מגבת נייר
  • שמן בישול
  • דג פנבס יבש מנקה, שטוף ומלטף

תהליך עישון הדג

בזמן שאתה מפעיל את הגריל שלך (כשמשטח הצלייה מוסר), יש להשרות חופן שבבי עץ במים. לאחר שהאש חמה, הניחו את משטח הצלייה על גבי האש כדי להתחמם. השתמש במעט שמן על מגבת נייר כדי (במהירות ובזהירות) לנגב את משטח הצלייה. זה מוודא שזה נקי ומספק הבטחה טובה יותר לפעולה ללא מקל.

מסננים עודפי מים משבבי העץ והזיזו בזהירות את משטח הצלייה מהדרך כך שתוכלו לפזר את הצ'יפס על החלק העליון של הגחלים. לאחר שמרחים את שבבי העץ, החלף את משטח הצלייה והניח שכבה אחת של פנפיש לבישול/עישון. מרכזו את הדג על הגחלים, מאפשרים מספיק מקום להפוך את הדג בעזרת מרית מנגל שטוחה/טרנר/סנפיר.

מבשלים את הדג בחום נמוך. אפשר מספיק אוויר בתוך החלק התחתון של הגריל כדי לשמור על האש, אך סגור את פתחי האוורור העליונים כדי שהעשן החם יהיה שם כדי לעשות את עבודתו. איטית ונמוכה היא הדרך לאפשר לעשן לחדור לבשר ולגרום לשבבי העץ להימשך זמן רב יותר. הופכים את הדג אם הקליפה/הקשקשים מתחילים להשחים מהאש, אחרת משאירים אותם מתבשלים בצד אחד כ- 45 דקות לפני שהופכים אותם למשך 45 דקות נוספות בצד השני.

בדוק מדי פעם אם הדג מבושל מספיק. חום הגחלים, משך הזמן על הגריל והמרחק מהגחלים כולם ישחקו תפקיד בקביעת כמה זמן הדג יכול וצריך להישאר על הגריל. אל תדאג יותר מדי אם חלק העור מושחיר מכיוון שהקשקשים והעור מסייעים בהגנה על הבשר מפני צריבה.

אם האש שלך נכבית או נמוכה מדי, אבל אתה יודע שעשית עבודה טובה בעישון הדג, תוכל לסיים לבשל על דף עוגיות בתנור.

הפרס שלך

אם עשית את זה נכון, כדאי שיהיה לך דג רך ולח עם עקביות של דג מטוגן אבל עם טעם מעושן נחמד. צדי הדג צריכים ליפול בקלות ממבנה השלד הראשי במאמץ קטן בלבד, ולהשאיר אותך לבחור רק את עצמות הצלעות וכמה עצמות תועות מהסנפירים שעשויים להיות עדיין במקומם. הבשר צריך להחליק מהעור והקשקשת די בקלות.Source by Clair Schwan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *