מתכונים לדיאטה בכבד שומני – האם אצטרך לוותר על המאכלים שאני אוהב אם יש לי מחלת כבד שומנית?

קיימים מתכוני תזונה בריאה של כבד שומני והחדשות הטובות הן שתהיה לך מגוון רחב כדי למנוע מבלוטות הטעם שלך להשתעמם. הדבר הטוב בתוכנית דיאטה לכבד שומני הוא שהיא לא שונה בהרבה מתזונה בריאה מאוד לאדם ממוצע.

ברוב המקרים, לא תצטרך לוותר לחלוטין על המאכלים שאתה אוהב. רק תצטרך להיות מודע יותר לכמות שאתה אוכל, תוך התייחסות מיוחדת לכמות השומן שאתה צורך. יותר שומן בתזונה מוביל ליותר גודש שומן בכבד. מה שאתה רוצה הוא תזונה מזינה, עשירה בוויטמינים ומאוזנת שבה לא אוכלים כלום עודף.

בספר האלקטרוני שלה, "המדריך לתזונה של הכבד השומני", מציעה אחות הכבד הוותיקה, דורותי ספנסר, למעלה מ -30 מתכוני דיאטה ידידותיים לכבד שומני. אלה נעים בין מתאבנים פשוטים כמו ממרח סלמון וכלה במנות עיקריות כגון שרימפס באפונה. אפילו מתכוני קינוח מעוררי פה כלולים. דורותי קובעת, "המטרה של פרק ספרי הבישול הזה היא לא להציג בפניכם מנות גורמה, אלא עם ארוחות בריאות המתאימות לצרכים התזונתיים של חולה כבד שומני."

אז כפי שאתה יכול לראות, יש הרבה מאכלים פנטסטיים שאתה יכול ליהנות מהם בזמן שאתה עובד על הפחתת שומן בכבד שלך. עם זאת, כאשר אתה יוצר את הארוחות היומיות שלך, ישנם כמה שיקולים חשובים שכדאי לזכור בנוגע למזונות שאתה אוכל.

המטרה העיקרית שלך תהיה להפחית עודף שומן. רוב אנשי המקצוע הרפואיים מסכימים כי שומן אמור להוות לא יותר מ -30% מסך צריכת הקלוריות היומית הכוללת שלך. המשמעות היא שאם אתם צורכים 1500 קלוריות ליום, לא יותר מ -450 מהקלוריות האלה צריכות להגיע משומן.

9 קלוריות שקולות ל -1 גרם שומן, כך שאפשר להגדיר את המונחים הקלים יותר למדידה, לא צריך לצרוך יותר מ -50 גרם שומן לתזונה של 1500 קלוריות. תזונה של 1200 עד 1500 קלוריות תעזור לך לרדת במשקל תוך הפחתת שומן בכבד.

להלן מספר טיפים נוספים שכדאי לזכור:

  • לך על אורז חום ודגנים מלאים במקום אורז לבן או לחם לבן.
  • בחרו בפסטה במקום אטריות ביצים.
  • אם אתה לא רוצה לוותר על ממתקים, אז בחר בעוגות מעל עוגות. נסו להימנע מדברים כמו סופגניות, עוגיות וממתקים עתירי שומן אחרים.
  • התמקדו במזונות עתירי פחמימות מורכבות והימנעו ממזונות העשירים בפחמימות פשוטות כמו ממתקים.
  • החלף 2% וחלב מלא עם 1% או חלב דל שומן.
  • לכו על שומנים רוויים על פני שומנים בלתי רוויים, אך צרכו את כל השומנים במשורה.
  • הימנע רוטב סלט עתיר שומן ותבלינים אחרים. חפש אלטרנטיבות דלות שומן וללא שומן.
  • בחר בשר לבן רזה (עוף, הודו, דגים) על פני בשר כהה (חזיר, בקר). חתכו את כל השומן העודף מהבשר לפני הבישול או האכילה ונסו להימנע מבשרים מאזורים עתירי שומן כגון צלעות וכנפיים.
  • כלול מזונות עתירי סיבים ואכל הרבה ירקות ופירות.
  • הימנע מצריכת אלכוהול ושתה סודה, מיצי פירות עתירי סוכר ומשקאות אנרגיה במשורה.Source by D. J. Atterson

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *