מתכון ללחם בשר – Presulta – מסורות חג המולד להתחיל בילדים

רוב המשפחות מגישות אוכל מסורתי הנוגע למורשתן במהלך החגים. אני סקנדינבי ולכן אנו מגישים מנות סקנדינביות. הסקנדינבים ידועים בסמורגבורדס שלהם וזה מה שאני הכי זוכר כילד. מסורות חג המולד, כדי להתחיל עם ילדים בראש, היא תמיד הסיבה הטובה ביותר להכנת ארוחה משובחת שהם יזכרו וימשיכו לאורך הדורות. Presulta הוא מתכון של כיכר בשר בצורה מסוימת ואני משתף אותו כאן למטה איתכם.

למתכוני חג המולד ולמסורות לגרמנים יש ארוחות דומות, כך שגם לדעתי אפשר לשקול מתכון זה.

אני מגיש בדרך כלל סמורגבורדס בערב חג המולד, ושומר אותו קל לעיכול ולמחרת. חמותי מגישה ארוחת ערב סקנדינבית נהדרת ביום חג המולד. אחד הנושאים שבהם היא מתגאה הוא "Presulta", תערובת בשר, מעין מתכון של כיכר בשר. הוא מכניס לצורת עץ ומוגש עם חומץ. כן, זה נכון, חומץ.

במתכון של כיכר הבשר הזו בשם Presulta יש עגל. אהה אני, אני חייב להודות שזה מאוד מפריע לי! החרמתי עגל לתמיד. אני פשוט לא אוהב את הדרך שבה הם מגדלים את העגלים הקטנים האלה, אתה יודע? אני מודה אם כי ביום חג המולד אני לא מסרב לתעריף החג הזה שעלי חמותי עובדת כל כך קשה להכנה. האם אפשר להכין בלי העגל ולהחליף אותו בבקר רגיל? אני לא יודע. אני חושב שכדאי לנסות ואולי מתישהו אעשה זאת.

"מבצע מראש"

2 קילו ישבן חזיר

2 ק"ג שוק עגל

2 ק"ג עגל

תבלינים:

1/2 TBls. גרגירי פלפל

3 עלי דפנה גדולים

1/2 TBls. פלפל אנגלי

4 כפית. מלח

מבשלים יחד בשר בסיר גדול עם התבלינים. מים אמורים להספיק כדי לכסות את הבשר. מביאים לרתיחה ומבשלים שעתיים או עד שהם רכים. מניחים להתקרר בנוזל. חותכים לחתיכות סנטימטר אחד. השאירו קצת שומן על חזיר אבל לא עגל. מרפדים תבניות כיכר עם מוסלין שהוא גדול מספיק כדי לכסות את החלק העליון של הבשר לאחר שהוא מקופל. מחלקים בשר ומיץ לתבניות, (צריך להיות מספיק מיץ כדי לכסות רק את הבשר) מכסים את החלק העליון עם המוסלין. מניחים משקל כבד מעל ללחיצה ודוחסים את המתכון הזה של כיכר בשר הנקראת Presulta.

יש להכין זאת מספר ימים לפני ההגשה.

מגישים קר. חותכים לפרוסות ומגישים עם מנה של חומץ לבן לפיזור מעל. החומץ הוא זה שעושה את ההבדל האמיתי.

~~*~~Source by Kathy Ostman-Magnusen

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *