מנות האוכל המפורסמות ביותר של גואה

מטבח הגואה פופולרי ביותר והתבלינים והטעמים המשמשים את האוכל מדהימים בהחלט. מאכלי ים מהווים את התזונה העיקרית של מטבח הגואן ואף ארוחה לא מושלמת ללא דגים. אורז ודגים הם ללא ספק המזון העיקרי וכמה מהזנים הנפוצים ביותר של דגים בהם משתמשים כוללים טונה ופומפרה. חלק מזני הקליפות שאפשר ליהנות מהם כוללים מקרל, סרטנים, סרטנים, לובסטר, מולים ודיונון.

מטבח הגואן ההינדי משתמש בהרבה ירקות, דלעת, עדשים, יורה במבוק, שורשים וכו '. שמן קוקוס משמש להכנת רוב המנות הללו. הינדים גואנים אוכלים דגים ועוף ברוב הימים ובחלק מהימים הם מקפידים על תזונה צמחונית מחמורה מסיבות דתיות.

כמה ממנות הגואן ההינדיות הפופולריות כוללות דג קארי ואורז, דגים מטוגנים, קציצות דנגר או דגים, בהג'י או שאק מירקות, טונדק עשוי שעועית. המטבח הקתולי של גואן מבוסס גם על פירות ים וגם משתמשים בתבלינים רבים. מנות מאכלי ים, עוף, בקר וחזיר פופולריות למדי וחלק מהמנות הידועות כוללות ארוז דוז, בלצ'או, צ'מוקות, קסאקוטי, סאנה, וינדאלו וקרוקטים.

צ'ילי משמשים רבות באוכל גואן ורוב המנות חריפות במיוחד. לחם הגואן שנקרא פאו הוא גם די פופולרי שאוכלים אותו בדרך כלל לארוחת בוקר יחד עם איזה קארי גואן. ארוחות הצהריים והערב בדרך כלל מורכבות מדגים ואורז או שמי שצמחוני יכול לצרוך הרבה עדשים, סוגים שונים של הכנת ירקות ואורז.

באג'י-פאו היא ארוחת הבוקר המסורתית של גואן, שהיא אידיאלית צלחת של ירקות מבושלים, המכילה טעם קוקוס ומוגשת עם לחם גואן מסורתי בשם פאו. ארוחת הצהריים והערב היא בעיקר קארי דג גואן עם אורז. הרבה דגים מיובשים נצרכים גם יחד עם דג קארי ואורז. אוכל צמחוני זמין גם הוא בקלות וצמחונים מחמירים יכולים ליהנות מתבשילים של ירקות בטעם קוקוס, עשבי תיבול וקר. גבינת קוטג 'היא גם חלק מהתזונה הצמחונית ומוכנה בדרכים שונות.

בכל הנוגע לקינוחים, אחד הפריטים הפופולריים ביותר הוא ללא ספק bebinca, שהוא מעין פודינג המוכן משמן קוקוס, סוכר וחלמונים. וריאציה של פודינג זה מכונה batica, המוגש חם ודודול המוכן בדרך כלל במהלך חג המולד. למרות שזה עשוי להפתיע, לאסי הוא מאוד פופולרי בגואה, שהוא משקה המוכן ממים וגבינה והוא מתובל בסוכר כדי להפוך אותו לאסי מתוק או מלח לתת טעם מלוח.

אוכל גואן ממש מענג וכאשר מבקרים בגואה, צריך לזלול בכל המטעמים הטעימים שיש למקום המדהים הזה להציע. אוכל גואה בטוח ימצא חן בעיני אפילו הנוסעים המבינים ביותר בעולם.Source by Martha Joseph

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *