כדורי פיתיון של קרפיון ומתכוני הגירוי שלהם והיישומים היעילים ביותר!

כדורים הם פיתיונות קרפיון מוצלחים להפליא והמגוון והשימושים הפוטנציאליים בהם מרגשים מאוד! כדורים נעים בין הזנות לחיות מחיות ודגים ועד כדורי קרפיון קנייניים. הם יכולים להיות שונים מאוד מהדווקות ומפיתיונות אחרים כמו פיתיון של חלקיקים וזרעים מכיוון שדרכי הפעולה והמאפיינים המסיסים שלהם יכולים להיות כה עוצמתיים. ניתן לנסח כדורים במיוחד לקרפיונים ולהורכב ממרכיבים ספציפיים, תוספים, משפרים, צבעים, טעמים, משפרים וכן הלאה כדי לשפר באופן ספציפי את מספר העקיצות בעת שימוש בדיג קרפיונים ושיפור כדורי הכנה ויכולת להכין כדורים תוצרת בית הם באמת יתרון תחרותי!

כדורים עשויים לנוע למשל מהאפשרויות הבאות: הליבוט, פורל, סלמון וכדורי משקאות חריפים ותירס וכו 'פירור דגי סלמון הוא מוצר פופולרי מאוד המיושם גם בדיג קרפיון. כדורים כגון אלה תופסים המון קרפיונים ששימשו רק פיתיונות חופשיים בכמויות וכפינוני קרס. ניתן להשיג את כולם במגוון גדלים וזה יתרון גדול. בענף הפיתיון לקרפיונים יש כיום מגוון כה רב של כדורים שתוכננו במיוחד לדרישות התזונה של הקרפיון וזה חשוב מכיוון שהם משפרים את בריאותם ואת מצבם ואת חסינותם של הקרפיונים לאורך כל השנה והם ניתנים לעיכול כך שתוכלו לקבל עוד עקיצות באמצעותם.

כדורים בדרך כלל בצורת גליל אך הם יכולים להיות בצורות אחרות. כדורי קרפיון בצורת אליפסה אטרקטיביים במיוחד כיוון שמפריעים להם על ידי האכלת דגים הם יכולים לגדל ולהתנופף מעל אגם ולעורר דגים יותר. כדורי קרפיון המיוצרים באמצעות אחוז גבוה של מרכיבים צפים מאוד מצוינים לדגים חמים יותר שכן אלה יכולים לרחף במים בעומקים שונים ולהקשות על הקרפיון להבחין אילו פיתיונות מחוברים לוו.

כדורים מבוססים לרוב על קלסר פחמימות. זה הופך אותם לחסכוניים יותר מאשר הרבה פיתיונות עשירים בחלבון; אולם לעתים קרובות אלה נהנים משיפור נוסף. כדורי דגנים ודגנים הם נשאים מצוינים לטעמים למשל, אשר מגבירים את המשיכה והם יכולים גם להיות צבועים בצבעים בהירים באמצעות צבעי מאכל כדי לעורר יותר הזנת ראייה. מאחר שקלסרי הפחמימות הללו יחד עם מרכיבים אחרים כגון ארוחות דגים הם מסיסים למדי ומתפרקים בקלות יחסית ניתן לנצל אותם בדרכים רבות.

לדוגמה, אתה יכול להכין תערובת של כדורים רבים ושונים, כך שיהיו לך פיתיונות המתפרקים לאורך פרקי זמן שונים, כך שמשיכה ממושכת והשפעות מגרות של חומרים מסיסים בשחייה שלך. כמו כן כדורים יכולים להיות בעלי מאפיינים שונים מאוד מבחינה תזונתית ופונקציונלית וניתנים לניצול בצורת אבקה טחונה באין סוף. אנשים רבים השתמשו בכדורי פורל טחונים למשל כבסיס למתחילים להכנת בוילי. אלה עובדים היטב והם מעוררים מבחינה תזונתית; אולם כדורי פורל נועדו להשמין משקל על פורל מגודל למטרות רווח ואינם מותאמים להפעלת מזון.

דייגים רבים חושבים שרק שימוש בכדורי סלמון או פורל יבשים ישירות מהתיק הוא אידיאלי וכמובן שהפורמט הזה מאוד נוח וקל לשימוש. עם זאת אתה לא הולך לקבל את רוב העקיצות האפשריות על ידי שימוש בצורת גלולה אחת כזו. מניסיוני הכדורים עובדים הכי טוב כשיש לך תערובת של סוגי כדורים, צורות ופורמטים ומאפיינים אחרים המסיתים הזנה אינטנסיבית וממושכת הרבה יותר.

לדוגמא, אני יכול לדוג שקית PVA מלאה בכדורי פורל באביב באמצעות בוילי על האסדות שלי, וזה תופס הרבה דגים, אבל אפשר לשפר את זה בצורה מאסיבית! אני יכול להשתמש בכדורי הליבוט קצוצים או מנופצים בגודל 21 מילימטר בשקיות PVA גדולות ולהשתמש בדיל ביתי על בסיס גלולה שאינו עשוי בצורה עגולה אך הוא בצורת מלבני או זוויתי אחר שיתאים לצורות הבלתי סדירות של הפיתיונות החופשיים השבורים.

קרפיון יכול להיזהר מסוג גלולה אחד אם משתמשים בו בתדירות גבוהה. כמובן ששימוש בתערובות של סוג כדורים הן כמזון רופף והן כחלק מגישת הפיתיון שלך, מקשה על הדגים להימנע מפתיונות הקרס שלך. כדורי קנב שימושיים מאוד ליצירת שטיח דק של פיתיון היוצר שכבת משקעים דקה בתחתית אשר מעיבה בקלות ותלויה במים בצורה אטרקטיבית מאוד. הקצב שבו הגלולה מתמוססת תלוי לעתים קרובות באחוז המרכיבים המסיסים המשמשים, במרקם הכדורים, הקלסרים המשמשים, ברמת השמנים שבהם נעשה שימוש ובאופן הכנת הכדורים בלחץ ומחומם בכדי לגרום להם להיקשר.

הוספת שכבת שמנים לכדורים יכולה לא רק לשפר את המשיכה והתכולה התזונתית על ידי פירוק ממושך כך שהם מתמוססים לאט יותר. זה שימושי מאוד בקיץ ובטמפרטורות מים חמות יותר בסביבות 15 מעלות צלזיוס למשל כאשר חילוף חומרים גבוה בקרפיונים דורש יותר אנרגיה וכאשר אנזימי עיכול יכולים לפרק שמנים בצורה הטובה ביותר לאנרגיה ולתזונה וכו '.

אתה יכול לגרום לכדורים להתפרק מהר יותר פשוט על ידי השרייתם במים לפרק זמן קצר. שיטה פשוטה אחת להכנת משחה היא פשוט להשרות כדורים במים למשך כל מספר שעות עד 24 שעות בהתאם לכדורים המשמשים ולאחר מכן לסחוט את הכדורים הרטובים יחדיו. כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר עליך לבדוק קבוצות קטנות ולרשום את התוצאות והזמנים שלך אך לאחר שחידד זאת דרך מהירה וטובה מאוד להכין משחות בסיסיות ליישומים רבים. ניתן לשפר סוג זה של הדבקה במספר עצום של דרכים להשגת עקיצות נוספות כולל שימוש באחוזים יותר של כדורי עשירים בחלבון ובטאאין לצד כדורי פורל למשל.

כאשר בעצם דיג וקמפינג על גדת אגם, עשיית הדבק מסיס מהר יכולה להיות אתגר אם הזמן חשוב ביותר. צריבה של כדורים באמצעות מים רותחים היא רק שיטה אחת וכמובן שהמים הרותחים יהפכו את הקלסרים שבכדוריות לקשור טוב יותר. דרכי ההתנסות שלך בכדורים הן אינסופיות. זה במיוחד כאשר אתה מתאים התאמות ושימושים של כדורים לתנאים שונים, זמנים בשנה וטמפרטורות ומעמקים וכו '. למשל שימוש בתערובת של כדורי משקאות חריפים ותירס בחורף מנצל את העובדה שלכדורים אלה אין סוגי תכולת השמן שיש בהם לעתים קרובות פורל וסלמון וכדורי הליבוט.

סוגים אלה של כדורי 'סלמוניד' מכילים לעתים קרובות רמה גבוהה של שמנים מכיוון שהם לא רק אטרקטיביים וממריצים הזנה, אלא הם גם שם כדי לספק את צרכי האנרגיה הגבוהים של דגים אלה. אבל לדגים כגון פורל, סלמון ו הליבוט יש דרישת אנרגיה גבוהה יותר מאשר קרפיון. קרפיון בהחלט לא דורש רמות שמן גבוהות מחוץ לטמפרטורות מים אופטימליות בסביבות 12 עד 15 מעלות צלזיוס פלוס. למעשה שימוש בכדורי שמן גבוהים בתנאי מים נמוכים מזיק כיוון שהם מתקרשים ונועלים את הרכיבים המסיסים של הפיתיונות שחיוניים לשחרורם כדי למשוך דגים למעשה לפיתיונות.

עליך לזכור כי כדורים שמנוניים אינם מתאימים לטמפרטורות נמוכות. הם פשוט לא האפשרות הטובה ביותר מכיוון שהם יאטו את חילוף החומרים של הדגים מכיוון שאנזימי קרפיון יתקשו לפרק שמנים בכמות גדולה. לא רק שזה מאט את פעילות הדגים, אך כמובן שזה לא טוב מכיוון שזה יכול להפחית במידה ניכרת את האכלת הדגים ולהוריד את הסיכויים שלכם לקבל הכי הרבה ביסים שאפשר. מסיבות מסוג זה אינני משתמש בכדורי סלמון, פורל וחליטוט שמנוני בטמפרטורות מים נמוכות. אין ספק שאתה עלול לתפוס דגים אבל לא קרוב לאנשים שכאילו בחרת דווקא בפיתיון המותאם במיוחד לתנאי מים נמוכים.

כמובן שכדורי הפורל החורפים בדרגה יוקרתית וכו 'שהם חלבון נמוך יותר, שמן נמוך מאוד ומותאמים לעיכול המכילים נבט חיטה וגורמים אחרים לשיפור העיכול הם הרבה יותר אידיאליים לדייג בחורף ובאביב.

מספר כדורי הקרפיון שניתן להשתמש בהם בטמפרטורות נמוכות ובכל ימות השנה פשוט מדהים. כאשר הכדורים יוצרו במיוחד לדרישות התזונה של הקרפיון הם נוטים לא להיות שמנוניים במיוחד, מה שמשקף את העובדה שחילוף החומרים של הקרפיונים אינו גבוה כמו זה של רוב דגי הים והפורל והסלמון למשל.

כדורי קרפיון רבים נועדו לספק רמות תזונתיות אופטימליות בצורות לעיכול. כדורי סלמון, פורל ו הליבוטים מכילים לעתים קרובות רמה של חלבוני דגים מעוכלים או מטופלים באנזים בארוחות הדגים המשמשות וזה משקף כי לדגים אלה יש דרישה גבוהה יותר לחלבון בתזונה מזו של הקרפיון. כמובן שתוספים מעוכלים ומטופלים באנזים מועילים בגלל פרופילי חומצות האמינו העשירים שלהם שהופכים בקלות לפתרון, ולכן מעבירים ריכוז מגרה של חומצות אמינו חופשיות למים ולכן מעוררות הזנת דגים. לכדורי קרפיון יש השפעה והשפעה מסוג זה אך אלה יכולים להיות שונים במידת ההשפעה שיש להם על חושי הדגים ובמידת העיכול והפרופילים התזונתיים שהם מציעים.

חלק מכדוריות הקרפיון טוענים שהם כדורי תולעת דם למשל וכמובן שהפרופיל הממריץ של תולעת דם מוכח היטב בדיג קרפיון. אבל כמה כדורי קרפיון הם פשוט כדורי פחמימה או דגים זולים ספוגים או מצופים בשכבה של תולעת דם נוזלית. אתה צריך להיזהר שאתה מקבל את מה שאתה משלם עבורו והכדורים הטובים ביותר מורכבים למעשה מהחומר האמיתי העשיר בחלבון דרך הפיתיון. למשל כדורי תולעת הדם של CC מור מורכבים מאחוז גבוה של תולעת דם אמיתית להשפעות מקסימליות המעוררות הזנה!

כדורים שימושיים מאוד כפיתיון חופשי בכוחות עצמם, או משמשים למשל בתערובות פיתיון טחון. אתה יכול לערבב אותם, לשבור אותם להשתמש בהם לבד או עם פיתיונות של חלקיקים כגון זרעים, שעועית, קטניות, דגנים ודגנים וכו '. או הרבה יותר. הבחירה תלויה בהשפעות שאתה רוצה לספק לדג שלך וביישומים שבהם אתה משתמש.

בקיץ כדורים מתפרקים הכי מהר, אז למה לא לבחור אותם במיוחד ולהשתמש בהם עם האפקט הזה בחשבון להשפעה מרבית על חושי הדגים!

אם אתה רוצה שכבה של פיתיון דק בתחתית אז כדורי הממיסים במהירות נהדרים. אם אתה רוצה לעקור פיתיונות המתמוססים במהירות ומעיבים על המים, בחר כדורים מסיסים ודקים מאוד המתאימים לאפקט זה. אם אתה רוצה שדגים יאכילו לתקופות ממושכות מאוד ושומרים אותם בשחייה אך לא מרוצים, בחר כדורים שהולכים להתפרק אך משחררים מושכים למים ולמשקע התחתון על מצע האגם כדי לשמור על דגים להשתרש לתקופות ממושכות.

כדורי קנבוס וכדורים צפים יותר כמו כדורי CC מור מילקימין מעולים. חלק מהכדורים שלהם מכילים חומרים בעלי השפעה מצטברת על האכלת הדגים, כך שככל שנצרך שוב ושוב מעודד הזנה חוזרת ונשנית. כדורי מסוג betaine HNV ו- Cantax Red הם רק כמה דוגמאות מצוינות.

ניתן לטפל בכדורים במגוון רחב של דרכים לשיפור ההשפעות מעוררות הזנה ולהגברת מסיסות ועוצמת ההשפעות על קולטני הקרפיון ופנימיות ברמות רבות. דייגים רבים מתעלמים משימוש בשמנים אתריים וטעמים נוספים עם כדורים יבשים, כמו גם שמנים נוספים בתפזורת ומזון נוזלי. כאשר מטפלים בכדורים בחימום נוזלים הנוזלים מסייעים לחדירתם לתוך הפיתיונות. ניתן לטפל בכדורים בכל אבקה שתרצו לכל אפקט ספציפי. למשל ציפוי כדורי אבקת צ'ילי, ארוחות דגים או אבקות חלב היא רק נקודת התחלה לשיפור ההשפעות במים.

אני מקווה שאתה רואה כמה כדורים הם תכליתי באמת. כאן הצעתי רק כמה טיפים לאפשרויות ושימושים ואפקטים. הדרך הטובה ביותר להשתמש בכדורים היא לקנות את האיכות הטובה ביותר שתוכל להתנסות ולהשתמש בהם בכמה שיותר דרכים שונות – ולמעשה לרשום מה אתה עושה, את רמות הנוזלים או התוספים ואת השיטות שבהן אתה משתמש ואת תוצאות התפיסה שאתה משיג.

זה ייתן לך את 'התמונה הגדולה' כמה שיותר מהר ויעניק לך את ההערכה וההבנה הגדולים ביותר כיצד לנצל כדורים לתוצאות דיג מרביות! אם יש ספק, זכור כי הביטחון העצמי שלך נובע ממשוב ממשי מהדג שלך; הדג שלך יגיד לך בקרוב אילו כדורים, שיטות ויישומים של שימושים ותכשירים היעילים ביותר.

שימוש בכדורים כפיתיון קרפיון אינו תרגיל מקרי אלא פשוט להתנסות בשיטה מה שאתה עושה ולהשתמש ולרשום את תוצאות התפיסה שלך כך שתוכל כל הזמן לשכלל ולשפר את מה שאתה עושה ולקבל תוצאות טובות וטובות יותר! גיליתי במשך עשרות שנים שכך משיגים ביטחון אמיתי בכל פיתיונות הקרפיון! נחשף ב הפיתיון הייחודי שלי וקרפיון הפיתיון תוצרת בית וסודות הפיתיון של שפמנון הוא מידע הרבה יותר חזק חפש את האתר הייחודי שלי (Baitbigfish) וראה את הביוגרפיה שלי להלן לפרטים על עסקאות הספרים האלקטרוניים שלי כרגע!

מאת טים ​​ריצ'רדסון.Source by Tim F. Richardson

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *