היתרונות הבריאותיים של מתכוני קארי עוף

עוף

עוף מהווה מקור מצוין לחלבון ומכיל פחות שומן מרוב הבשרים, במיוחד השד המכיל מחצית השומן של סטייק. עוף הוא מקור טוב לניאצין, בעל תכונות להילחם בסרטן כמו גם את מינרל העקבות סלניום.

זהו גם מקור טוב לוויטמין B6, אשר יחד עם ניאצין, טוב לייצור אנרגיה בכך שהוא מסייע להמרת הגוף של חלבונים, שומנים ופחמימות לאנרגיה שמישה, כמו גם בריאות לב וכלי דם טובה.

בצל ושום

בצל ושום משמשים לעתים קרובות במתכוני קארי ולשניהם יש השפעות הגנה – הוכח כי בצל מגן מפני סרטן הקיבה והמעי הגס למשל והשום ידוע בתכונותיו האנטי -פטרייתיות והאנטיביוטיות. כשהוא מבושל הוא פחות חזק, אבל כביכול טוב למערכת הלב וכלי הדם.

בצל שימש גם במשך מאות שנים לטיפול בשיעול, הצטננות ואסטמה, כמו גם אנגינה, זיהומים חיידקיים ובעיות נשימה, בעוד ארגון הבריאות העולמי ממליץ להשתמש בבצל לטיפול בתיאבון ירוד ולמניעת טרשת עורקים.

תבלינים

בעוד שאנשים רבים מקשרים בין תבלינים לבין הטעמים החזקים של אוכל הודי, הם שוכחים שכמו כל מוצרי המזון הם יכולים לספק ערך תזונתי חשוב.

לדוגמה נראה שלג'ינג'ר ולכורכום יש השפעה אנטי דלקתית מה שהופך אותם מתאימים לטיפול בדלקת פרקים. באופן לא מפתיע ג'ינג'ר אכן מכיל כימיקלים דומים לאלה המצויים בתרופות אנטי דלקתיות קונבנציונאליות, אם כי הוא פועל גם לדילול הדם, בעוד שכורכום כמדכא את הכימיקלים האחראים לגרימת דלקת.

קינמון זוהה גם כחשוב בתגובה הדלקתית וכמות קטנה שנלקחת מדי יום תסייע בהורדת הסיכון לגורמים המובילים לסוכרת סוג 2 ומחלות לב עד 10 עד 30 אחוזים, למרות שהחבר מושבעים עדיין לא נמצא. תכונות אנטי בקטריאליות של קינמון.

בנוסף לתכונות האנטי דלקתיות שלו, מרכיב אחד של הג'ינג'ר, המכונה ג'ינג'רול, הוכח כמפחית את ההשפעות של בחילות, הקאות ומחלות תנועה, כמו גם בעל תכונות להילחם בסרטן.

ופלפל קאיין, האחראי על רוב החום של קארי, שימש במשך מאות שנים גם בזכות התכונות הרפואיות שלו – נראה שהוא מפחית את שכיחות מחלות הלב וכלי הדם ועשוי להיות שימושי גם כמשכך כאבים.Source by Mark Hazard

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *