היסטוריה עשירה של עוגת הגזר

עוגת גזר היא חידה של ממתקים: נראה שאו שאתה אוהב אותה או שאתה שונא אותה. אבל כך או כך, אין להכחיש את הערעור של הקינוח העשיר הזה לאורך ההיסטוריה. היסטוריונים של מזון מספרים לנו שמקור עוגת הגזר היה ככל הנראה סוג של פודינג גזר שנהנה ממנו בימי הביניים. מאוחר יותר, במהלך ימי הביניים, קשה היה להשיג חומרי ממתיק בבריטניה ויקר למדי, ולכן כתוצאה מכך, גזר שימש לעתים קרובות במקום ממתיקים. מעניין, למרות היותם כל כך עמודי התווך באירופה, ספרי הבישול האמריקאים לא החלו לרשום מתכוני עוגות גזר עד תחילת המאה העשרים. ולמעשה, זה היה בשנות ה -60 לפני שעוגת גזר החלה להפוך לעוגה נפוצה יותר בארצות הברית, ובקרוב הפכה לקינוח המועדף בפגישות משפחתיות בקיץ ובחגיגות יום האימהות.

לרוב כל מתכוני עוגות הגזר יש קבוצת מרכיבים משותפת, שהם קמח, סוכר, תבלינים (קינמון, אגוז מוסקט, ציפורן, פלפל אנגלי, מלח), סודה לשתיה/אבקה, חמאה או שמן, אגוזים, וכמובן גזר. אופים הרפתקנים יותר הסתעפו כדי לאמץ כמה מתכוני עוגת גזר אקזוטיים למדי, הכוללים מרכיבים כגון:

o דלעת

o קוקוס

o תאנים או שזיפים מיובשים

את השוקולד צ'יפס

o תפוזים

או קישואים

o ג'ינג'ר מגובש

o סלק

o פירה בטטה

או פפאיה

מבחינת הכפורים של עוגת גזר, יש אנשים שעדיין מעדיפים את עוגת הגזר הפשוטה שלהם, אם כי עדיין תראה הרבה מתכונים לזיגוג גבינת השמנת המסורתית. עם זאת, תוספות אחרות של עוגת גזר טעימות יכולות להיות ציפוי פונדנט (כמו על עוגת חתונה), יוגורט יווני, ממותק קלות, זיגוג חלב עם גרידת לימון, ציפוי רויאל וציפוי שוקולד.

עוגות גזר הפכו לפינוק כה פופולרי עד כי יש הרבה מאפיות שצצות באמריקה המתמחות בהכנת היצירה המלאה בירקות הזו. כתוצאה מהפופולריות הזו, ישנם מומחים רבים לעוגות גזר המשתפים את היתרונות והסודות שלהם להכנת עוגות הגזר הטובות ביותר. דגימה של סודות אלה כוללת:

o כמות הגזר שתכניסו למתכון של עוגת גזר תשפיע הן על המרקם והן על הטעם של העוגה.

o שימוש בגזר פרוס בניגוד לגריסת גזר גולמי יעניק לעוגת הגזר שלך עקביות הרבה יותר לחה.

o השתמש בשמן במקום בחמאה – זה יהיה הרבה יותר לח מאשר אם היית משתמש בחמאה.

o השתמשו בקליפת תפוז אחד בבלילה לקבלת מרקם זיפירי יותר.

בימים אלה מגישים פינוקים בטעם עוגת גזר במגוון סוגים כמו לאטה של ​​עוגת גזר, גלידת עוגת גזר ואפילו פינוקים בטעם עוגת גזר לכלבים! ברור שעוגות גזר בין אם הן עשויות להיות בריאות עם מרכיבים דלי שומן, או שהן דביקות עם הרבה מרכיבים עשירים הן תכשיט כתר ממשפחת העוגות שיכול לסיים כל ארוחה בסגנון מלכותי!Source by Candis Reade

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *