איך להכין גבינת ראש ללא בשר ראש

גבינת ראש יוצרה במקור מבשר ראש חזיר, שומן גב, לשון וקליפות חזיר. למרבה הצער, השם הקטן והמושך הזה נדבק למוצר. במדינות אחרות המילה head אינה חלק מהשם כך שלקוח סביר יותר שיקנה אותו. אפילו בארצות הברית היו סוגים שונים של גבינות ראש, שלכל אחת מהן שם ייחודי משלה, למשל: סוס, סולז או אפילו גרידת פנסילבניה.

מה שרוב האנשים לא מודעים אליו הוא העובדה שבשר ראש חזיר הוא אחד הנתחים הטעימים ביותר שיש. כאשר שוחטים חזיר אין כמעט זרוק כלום, ובשר ראש חזיר איכשהו הסתיים כמרכיב העיקרי להכנת גבינת ראש. ללחי חזיר מבנה דומה לבייקון אם כי הם קצת יותר קשוחים מכיוון שהם מכילים יותר קולגן. קולגן זה עוזר לייצר את הג'לטין שיהפוך לג'לי. חתך נוסף שעוזר לייצר הרבה ג'לטין הוא גרבי חזיר.

גבינת ראש, חזה או סוס אינה גבינה, אלא בשר ג'לי שאולי ממולא בתוך מעטפת בקוטר גדול. אנשים שגרים בערים גדולות לא יכולים לקנות ראשי חזיר יותר. אבל … אנחנו יכולים להכין מוצר טעים נהדר על ידי שימוש בנתחי בשר שונים וקלים יותר כמו פיקניק חזיר ושוקיים (רגליים חזירים). לא צריך ראש חזיר כדי להכין גרסה מודרנית של גבינת ראש. ובכן עכשיו אין צורך לקרוא למוצר בשמו הישן והשם "ג'לי בשר" נשמע מתאים יותר.

רבים מאיתנו הכנו בעבר גבינת ראש מבלי שהבנו זאת. בכל פעם שאנו מבשלים מרק בעזרת בקר, חזיר או עצמות עוף, אנו מכינים גרסה חלשה של גבינת ראש. אפילו ראשי דגים, עצמות וסנפירים ייצרו ג'לטין אם משתמשים במעט מים. הסיבה שהמרק שלנו לא הופך לג'לי בשר היא בגלל שיש בו יותר מדי מים. ידוע כי מרק טוב תמיד מבוסס על עצמות. מסעדה מובילה מרתיחה עצמות עם ירקות בסיר ענק ליצירת מלאי טוב שיהווה בסיס למרקים מפורסמים שונים. ואז אם תוסיף עגבניות תקבל את קונסומה מדרילנו, אם תוסיף פטריות תקבל סוג אחר וכן הלאה.

אם אתה רוצה ליצור חיתוך איכותי ביותר (שם אנגלי בבריטניה לגבינת ראש), אל תחשוב על הכנת נקניק אלא תחשוב במונחים של בישול מרק דשני שיכיל בשר עם עצמות ומעט מאוד מים. זהו, אין צורך בשום דבר אחר. אתה לא צריך מתכון, רק לבשל את ציר הבשר שלך כפי שאתה אוהב וגבינת הראש שלך תצא מושלמת. אם השתמשו יותר מדי מים, הנוזל שהתקבל עלול שלא להתעבות ולהתייצב. במקרה כזה ניתן להוסיף ג'לטין המיוצר באופן מסחרי. ניתן להשיג אותו בכל סופרמרקט. כאשר מוסיפים פירות זה הופך לג'לי פירות שכולם אוהבים לקינוח.

כאשר ג'לטין מסחרי מעורבב עם מים, הוא מייצר ג'לי נקי מאוד. ניתן לטבול בו נתחי בשר, עוף או אפילו דגים רזים וניתן ליצור כמה יצירות אמנות מהודרות. כך מכינים ג'לי פירות וילדים אוהבים את זה. אפשר להשתמש בגזר פרוס, בצל ירוק, פלפל, מלפפון, פלפלים שלמים, זיתים, ביצים קשות חתוכות ופריטים אחרים. המוצר שהתקבל ייראה יפה ויהיה לו טעם נהדר.

גבינת ראש מוגשת קרה, לעתים קרובות עם חומץ או מיץ לימון ולכן אין זה מפתיע שמעט חומץ מתווסף ישירות לגבינת הראש במהלך הייצור שלה ושם המוצר משתנה לסוס.Source by Adam Marianski

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *