אוכל צמחוני הודי ידוע כבריא, טעים וטעים

מתכונים הודיים רבים פותחו על פי חוקי ועקרונות הטבע, או דהארמה. עקרונות אלה קובעים שאנחנו בעצם מה שאנו אוכלים, מכיוון שמאכלים שונים משפיעים על גופנו בדרכים שונות. אנו אוכלים כדי לחיות, לא לחיות כדי לאכול, ויש גם דרך נכונה וגם דרך לא נכונה.

מטבח צפון הודו

המטבח הצפון -אינדיאני הוא בדרך כלל מאזור פונג'אב במדינה, הידוע גם בשם ארץ חמישה נהרות. באזור יש אדמה פורייה מאוד ואמצעים רבים להשקיה. כתוצאה מכך הוא עשיר מאוד בחקלאות וידוע בשם "סל הלחם של הודו". פונג'אב חולקה לשני מחוזות בשנת 1947 כאשר פקיסטן נחצבה מהודו. מכאן שהחלק המערבי הוא כיום פרובינציה מזרחית של פקיסטן. מכאן שיש למטבח מגוון רב בכל הנוגע לאופן הכנת האוכל. לפעמים התבלינים בכל מנה משתנים מאזור אחד למשנהו, תלוי בנדידה ובמסורת המשפחתית.

אוכל במסעדה נוטה להיות כבד ועשיר יותר בשל שימוש נדיב בשומנים כגון שמן וחמאה מובהקת או גהי, ואילו ארוחות ביתיות פשוטות יותר ויש להן טעם רב יותר. התמחויות מקומיות לאזור פונג'אב הן חלום של חובב אוכל. לדוגמה, makki di roti, לחם עבה דמוי טורטיה עשוי מקמח תירס, או סרסון דה סאאג, מנת ירקות העשויה מירקות עלים דמויי ראפיני המוגשים לעתים קרובות עם הרוטי התירס.

דיאטה צמחונית הודית

התרגול של תזונה צמחונית בעיקר בתרבות ההודית החל לפני אלפי שנים. זה ניכר בטקסטים הוודים המקודשים, שהם ספרי חכמה עתיקים שעברו לאורך הדורות. טקסטים אלה תומכים באורח חיים נטול בשר, ורואים במסורת ההינדית את הכלל הראשון בהיענות לרצונו של מעצמה עליונה.

בהינדואיזם הפרות נחשבות לחיה קדושה. שחיטת פרות ואכילת בשרן נתפס כטאבו. הטקסט של ריגוודה מתייחס לפרה כאלת. אך ישנן סיבות אחרות מאחורי תזונה צמחונית בעיקר בתרבות ההודית מלבד העקרונות הדתיים הללו.

קארמה מוגדרת כ"סכום פעולותיו של אדם במצבי קיום אלה ובמצבי קיום קודמים "ונתפסת כ"הכרעה על גורלו בחייו העתידיים". במילים אחרות, מה שמסתובב קורה. אכילת בשר של בעל חיים אחר נתפסת כגורמת כאב ואכזריות מיותרים לרווח שלך, ויש לה השלכות על חייך לאחר זה.

למרות שהדת היא הסיבה השכיחה ביותר לתזונה צמחונית ברחבי הודו, ישנן סיבות מעשיות יותר גם כן. דיאטה המגבילה בשר ועשירה בפירות, ירקות ודגנים הוכחה כמורידה את הסיכון למחלות מסוימות כגון לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה ובעיות שיניים. הוכח גם שהוא מפחית או מונע סוגי סרטן מסוימים. בנוסף, המזונות מתזונה צמחונית מסוג זה מתעכלים מהר יותר מבשר, ולכן מספקים לגוף יותר אנרגיה.

כמה מרכיבים מרכזיים בתזונה הצמחונית ההודית:

  • לחם – נאן ורוטי שניהם לחמים הודיים מסורתיים המיוצרים מחיטה או מקמח, ואז מבושלים על כיריים או בטנדור.

  • אורז – אורז היה מרכיב עיקרי של המטבח הצמחוני במשך מאות שנים וניתן לטעמו במספר דרכים. אורז פילאף, ביריאני וח'יר הן כמה דוגמאות.

  • קארי – מתייחס למנות כבדה ומנות ירקות המבושלות בתבלינים, והוא יכול להשתנות לפי אזור.

  • מטוגן – מעדנים מלוחים ומתוקים כגון פקורה, סמוסה, פורי, גולב ג'מון.

  • ממתקים – בדרך כלל עשוי מחלב, אגוזים, פירות יבשים וקמחי דגנים ושעועית מסוימים.

שיטות הכנה

דבר אחד שעושה אוכל הודי טרי וטעים להפליא הוא פשוט הכנתו. להלן כמה מהדרכים הנפוצות והמסורתיות יותר לבישול אוכל הודי:

  • טנדורי – בעוד שרוב האנשים משייכים טנדורי למנות קלויות חריפות, טנדורי מתייחס פשוט לבישול בטנדור, תנור מתכת או חימר המחומם בעץ או בפחם. הוא מאפשר חימום איטי וזמני הצלייה הארוכים חיוניים ליצירת מנות ירקות או בשרים מלוחים, כמו גם לחמים כגון נאן וטרוטי.

  • טאווה – זו תבנית מתכת גדולה ושטוחה המשמשת כמחבת להכנת לחמים שטוחים כמו רוטי, וניתנת לקימולה גם בקצוות כדי להכיל בשרים או ירקות, דומים למדי לווק.

  • מטוגן – מאכלים המטוגנים בשמנים או בחמאה מובהקת מוסיפים קראנץ 'פריך לירקות, דגים או בשרים הטבולים לראשונה בבלילה מתובלת.Source by Parkash Bains

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *