אוכל פרגוואי – למד את היסודות

לפרגוואי, מדינה הממוקמת בלב ליבה של דרום אמריקה, אין חופים, ויש בה אוכלוסייה ילידית גדולה, בעיקר גואראניות. מסיבה זו, שפת הגואראני מדוברת על ידי 95% מהאוכלוסייה. ספרדית מדוברת גם ושתיהן השפות הרשמיות במדינה.

האוכל הפרגוואי דומה מעט לזה של מדינות ריבר פלייט (ארגנטינה ואורוגוואי), בעיקר בשל ההשפעה של המתיישבים הראשונים מספרד. אבל במקרה של פרגוואי, עם תושבי גואראני הילידים המאוכלסים מאוד שלה, האוכל של המדינה הזו קיבל גם את השפעתם.

ניתן להבחין בהשפעת הגואראני בכל המרכיבים הטרופיים המשמשים במנות הפרגוואי. דגנים משמשים להכנת רוב המתכונים, בעיקר תירס, איתם הם מכינים מנות טעימות רבות.

תבשילים הם גם חלק פופולרי מאוד של אוכל פרגוואי, בדרך כלל עם אורז או מנדיוק, או שניהם. הם גם אוהבים הרבה פלפלים, בין אם הם ירוקים או אדומים, ובצל. אז התבשילים שלהם טעימים מאוד! הם גם נוהגים להוסיף בשרים שונים, כגון עוף או חזיר ששניהם גדלים בחוותיהם.

פרגוואי גם אוהבים בשר בקר מבושל על הברביקיו (parrilla) והאוכל הזה עשוי בדרך כלל בסופי שבוע או באירועים מיוחדים. בשר חזיר נעשה בעיקר בימי הולדת או חגים. והם מגישים את מנות הבשר שלהם עם המנדיוק (קסאווה או יוקה) שהוא שורש וצריך תמיד לאכול אותו לאחר הבישול הנכון. קסווה היא שורש פופולרי מאוד, המשמש בבתיהם של רוב הפרגוואי, בארוחות רבות.

עוד צמח מאוד מיוחד שהם מגדלים הוא בן הזוג yerba, שברגע שהעלים מתייבשים ונטוחים, הוא משמש להכנת משקה שנקרא mate. לייט לוגמים במקל שנקרא "בומבילה": הוא חלול מבפנים ומאפשר לנוזל לעלות כאשר הוא לוגם.

הם כוללים גם בוטנים, בטטה ושעועית שונה כמו שעועית לימה, שעועית ירוקה ואפונה בארוחותיהם. אורז הוא גם חלק חשוב בהזנתם, אך תירס (תירס) וקסאווה הם המרכיבים החשובים ביותר.Source by Beatriz Alvarez

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *