אודה לקינוחים

מדענים אומרים לנו שסוכרים הם מאכלים שאינם חיוניים ואנו יודעים שגם בקינונים הצנועים ביותר מביעים קינוחים פינוק מסוים. למעשה מאז ימי קדם, המנה המתוקה הייתה מותרות השמורה לעשירים. ברומא העתיקה הסתפקו העניים בארוחות המורכבות דגנים וכל בשר או ירקות זמינים, בעוד שהעשירים נהנו משלוש מנות, כאשר המנה האחרונה מגישה את המנה המתוקה.

היום המנה המתוקה כבר אינה נחלתם של העשירים. רובנו מתייחסים לעצמנו באופן קבוע למאכלים מתוקים אזוריים ובינלאומיים כאחד. מדבריות עשויות בהחלט להיות המנה האחרונה של הארוחה, אך מקור המילה מעיד שהיא כוכב.

המילה "קינוח" נובעת מהמילה הצרפתית Desservir המתייחסת לפעולת פינוי השולחן. כך היה פשוטו כמשמעו ברומא העתיקה, מיד עם סיום המנה העיקרית, כל השולחן נאסף והוכנס שולחן חדש לממרח הקינוחים. כתוצאה מכך שולחן הקינוחים נקרא כשולחן השני.

הרומאים הקדמונים לא היו הראשונים לקיים קורס קינוחים כחלק מהארוחה, היוונים לפניהם נהנו גם ממנות קינוח וכך גם המצרים הקדמונים. מה אומרת לנו התפתחות תרבות הקינוחים? אין ספק שזה קשור מאוד לצורך אינסטינקטיבי לנקות את החיך ולאלף את הים העכור של הקיבה לאחר ארוחה מורכבת. אבל הקינוח הוא גם ביטוי לשאיפה להתעלות, מעבר למכניקה ולחובות של ארוחה פשוטה.

בקינוחים ברוח מדברים הלב והנפש. במציאות הדבר מתבטא בעקביות בקינוחי היוקרה הטובים ביותר, בין אם הם מסורתיים או חדשים. עוגת גבינה העשויה מגבינת שמנת מעולה והווניל הטהור ביותר, המונחת על קרום קרם גרהם ומעוצבת עם תחושה מעודנת של איזון ויזואלי היא מראה מחזה. הוא מעורר את האסתטי בכולנו וסידור הטעמים והצורות המוקפד שלו הוא ההגדרה של מעולה.

בואו לבדוק את המעבר המתוק של הקינוח לאורך שנים.

עתיק – פירות היו כנראה הקינוחים הראשונים. הקינוחים המורכבים המוקדמים ביותר היו מורכבים מפירות בדבש. עוגות פירות מסורתיות מיוצרות במצרים. הרומאים הקדמונים מכינים קינוחים דומים מאוד לסופלות, פודינגים ועוגות גבינה.

62CE – הקיסר הרומי נירון שולח את אנשיו להביא קרח מההרים כדי להכין את קינוח הפירות שלו. זהו אחד המקרים הראשונים של גלידה.

1400CE – לחם ג'ינג'ר מיוצר על ידי השריית פירורי לחם בדבש ותבלינים. קמח לבן הופך פופולרי באירופה של ימי הביניים.

1600 לספירה – הפרלינים נוצרים על ידי קצין ודיפלומט צרפתי. סוכר ממשיך להיות יקר במאה ה -16, דבש משמש להמתקה.

1700CE -השפעות רבות על המטבח ההודי כוללות מנות מתוק אהובות כל הזמן כמו ברפי, חלווה וגולב ג'מון.

1740CE – הקאפקייק הראשון מוקלט. אבקת סוכר הופכת לזמינה ברחבי אירופה עד המאה ה -18.

1847CE – שוקולד מוצק שהומצא והוביל לייצור חטיפי שוקולד ראשונים.

20the Century – מכונה סובבה הופעות בכורה של צמר גפן ביריד העולמי של 1904, שם היא להיט מיידי. מתבצעת ייצור המוני של ממתקים וקינוחים מיידיים. חרוט הגלידה הומצא, מכירות בום גלידה בשנות השלושים. טירמיסו הומצא באיטליה בשנת 1982.Source by Jenniefer Raj

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *